Zapytaj lekarza

7 3 6 , 7 5 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy seks oralny w związku jest potrzebny?

Witam,pisze juz drugi raz do państwa i prosze o udzielenie odpowiedzi. Mam problem z chłopakiem,dokladnie z tym,ze namawia mnie ciagle na "lodzika" naczytal sie artykułów ze jak sie kocha to sie robi,nie wiem czy to prawda. Na sama mysl mi nie dobrze,ale mysle zeby sie przelamac. I pytanie czy przerwa w zwiazku jest dobra?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Gwałt na randce

Różnice w preferencjach zachowań warto dokładnie przeanalizować.
Aktywność w diadzie intymnej wymaga nieraz kompromisu, ale "przełamywanie się do czynienia czegokolwiek, gdy na samą myśl robi się niedobrze" - nie jest właściwym rozwiązaniem i bardzo przed tym przestrzegam.
Na Waszym miejscu skorzystałbym z konsultacji doświadczonego psychologa-seksuologa.
W Poznaniu ma Gabinet P. dr Katarzyna Waszyńska, która zajmuje się w codziennej praktyce klinicznej zagadnieniami "ars amandi".
Pozdrawiam i życzę Państwu poprawy w intymnej harmonii. JW, seksuologia.com, 9.17.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

Proszę absolutnie nie zmuszać się do czegoś, na co nie ma Pani ochoty, a tym bardziej - co powoduje u Pani wstręt. Bardzo wiele par nie uprawia seksu oralnego, a tworzą udane, satysfakcjonujące związki.
Czy przerwa jest dobra - trudno powiedzieć. Jeśli dwoje ludzi jest sobą znudzonych lub potrzebuje więcej przestrzeni na to, by przemyśleć pewne sprawy - przerwa może okazać się korzystna.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy