Jak pomóc nieśmiałemu mężczyźnie w relacjach z kobietą?

Dobry wieczór, zastanawiam się jak podbudować pewność siebie mojego mężczyzny w sprawach intymnych. W poprzednim, długoletnim związku jego partnerka sprawiła, że przestał wierzyć w siebie i swoje zdolności w sferze intymnej. Chciałabym mu pomóc, by uwierzył w siebie i swoje umiejętności w temacie seksualności. Pozdrawiam i dziękuję za rady.

Witam,

To oczywiście bardzo miło, że ma pani takie chęci, ale czy partner sam uważa, że ma problem w tej sferze i chce go leczyć?
Jeśli tak, powinien się udać na konsultację do psychoterapeuty. W toku ewentualnej psychoterapii może się okazać, że sam panią poprosi o współpracę w realizacji jakiegoś zadania terapeutycznego.
Pani dla swojego mężczyzny powinna być przede wszystkim partnerką, a nie terapeutką.