Czy Sertralina wywołała te objawy?

Witam, od 8 dni leczę się sertraliną od 10 miesięcy bupropionem. Pierwsze 4 dni brałem 25mg sertraliny 150mg bupropionu, teraz 50mg sertraliny 150mg bupropionu. Pierwszego dnia zwiększenia dawki, wziąłem 50mg sertraliny, wieczorem miałem nudności, bóle brzucha i obfite wymioty przez całą noc, do tego gorączkę, bóle stawów i ogólne osłabienie. Czy możliwe jest, że te wszystkie dolegliwości były związane z początkami działania sertraliny (podobno serotonina ma udział w procesie pracy układu pokarmowego), czy raczej dopatrywać się przyczyn w zakażeniu wirusowym lub zatruciu pokarmowym? Na dodatek przed wystąpieniem w.w skutków, brałem i biorę nadal, probiotyk VivoMixx. Pozdrawiam serdecznie
MĘŻCZYZNA, 26 LAT 8 miesięcy temu

Na co uważać, zażywając antybiotyki?

Antybiotyki to preparaty, które z jednej strony mają nam pomóc przezwyciężyć groźne bakterie, a z drugiej - znacznie osłabiają całą naszą odporność. Obejrzyj film i dowiedz się, na co uważać zażywając antybiotyki.

Opisane objawy mogą wskazywać na zespół serotoninowy (mimo, iż bupropion nie wpływa bezpośrednio na układ serotoninowy, to podwójna farmakoterapia z jego udziałem zwiększa ryzyko w/w zespołu). Sugeruję kontakt z psychiatrą, który zalecił leczenie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty