Czy śledzie są zdrowe?

pytanie do dietetyka Poleca się gorąco śledzie, jako tłuste ryby morskie. No dobrze, ale jakie śledzie? Wiadomo, co jest na rynku- solone, w oleju, a la Matyas, śledzik na raz w różnych sosach majonezowych i bez, śledzie marynowane oraz - surowe bardzo rzadko, praktycznie nie do kupienia. Które z tych śledzi są tak bardzo polecane? Czy dobrze robi ktoś, kto zjada co dziennie jednego śledzika na raz z cebulką?

Śledziki na raz niestety nie mają takich właściwości prozdrowotnych jak nieprzetworzone śledzie. Śledzie w oleju nie mają odpowiednich proporcji kwasów tłuszczowych omega 3 i omega 6. Poza tym zazwyczaj dodawany jest ocet i cukier, co nie ma nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.