Czy śmierć jednego z rodziców może być przyczyna trzęsienia się rąk i nóg?

Witam, Mam 18 lat. 4 lata temu straciłam mamę, nie mieszkam z tata bo przebywa za granicą. Tez przebywałam tam, mimo mojej własnej woli ale niedawno wróciłam do kraju. Mam problem, mianowice trzęsą mi się ręce,nogi. Często zdarzają się kołatania serca. Nie umiem się skoncentrować. Często boli mnie głowa. Bardzo dużo śpię. Mam chłopaka 3 lata. Od pewnego czasu miewam wątpliwość czy napewno mnie kocha, pomimo ze nic ze zmieniło się w jego zachowaniu.

Witam
Proponuję najpierw zgłosić się do neurologa, aby wykluczyć neurologiczne podłoże trzęsących się rąk i nóg i jeśli badanie medyczne nie wykaże żadnych istotnych zmian, wówczas proponuję zgłosić się doświadczonego terapeuty, aby przepracować przebytą żałobę po rodzicu.
Pozdrawiam
Anna Szyda

Witam Panią Serdecznie,

Pochylam się nad Pani bardzo trudnymi doświadczeniami, które mogły wpłynąć na Pani pojawiające się symptomy.

Dlatego zachęcam Panią mocno do konsultacji i rozmowy z psychologiem - w ramach NFZ-tu.
O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego, proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu.

Życzę Pani tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Witam,
Proponuję umówić się na konsultację neurologiczną i psychologiczną. Pani objawy mogą wskazywać np. na rozwijającą się nerwicę, ale nie ma co "gdybać" tu na portalu, nie mając szczegółowych informacji bo może to tylko bardziej zaszkodzić niż pomóc. Tak czy siak warto zadbać o swoja psychike, gdyż tak jak zauważyłaś problemy zaczynają się odbijać na Twoim życiu codziennym, związku. Myślę, że oprócz żałoby możesz mieć "do przepracowania"również kilka innych rzeczy- tym bardziej że napisałaś, że przebywałaś z ojcem za granicą nie z własnej woli. Wszystkie mniej lub bardziej trudne wydarzenia mogły mieć wpływ na to, co teraz odczuwasz, dlatego nie zwlekaj z przyjęciem pomocy i zgłoś sie po nią jak najszybciej. (nie zapominając o badaniach neurologicznych, aby wykluczyc wszelkie inne, poza psychosomatyczne przyczyny Twoich objawów). Pozdrawiam, Monika