Strach po śmierci matki

Witam w pazdzierniku umarla moja mama od tamtego czasu boje sie byc sama w domu bo mysle ze odwiedzi mnie mama albo cos innego. Boje sie tagze wychodzic jak jest ciemno nawet do kuchni boje sie wyjsc Co mam zrobic zeby sie przestac bac? prosze pomuzcie ten strach jest okropmy jeszcze troche i zwariuje

Żałoba i emocje, które się pojawiają są często tak trudne, ze objawiają się innymi stanami np lekowymi. Warto, żeby skorzystała Pani z pomocy psychologa, który pomoże przepracować te emocje, pogodzić się ze stratą, na nowo odnaleźć siebie i zorientować się na przyszłość. To pomoże poradzić sobie z objawami lękowymi.

Uważam, że w Pani przypadku pomoc psychologiczna byłaby wskazana. Strata osoby najbliższej jest tematem bardzo trudnym i wymaga bezpośredniego uczestnictwa w terapii. Pozdrawiam

Warto znaleźć kogoś, kto da Pani oparcie, wejść w jakiś krąg znajomych. Może Pani poprosić kogoś bliskiego o pozostanie z Panią na parę nocy. I sprawdzić, co się w Pani zmieniło. Z reguły czas żałoby jest czasem około półrocznym. W tym czasie warto skontaktować się terapeutą, aby przepracować żałobę w korzystny dla Pani sposób. W internecie znajdzie Pani sporo grup wsparcia w sytuacji odejścia kogoś bliskiego. Są też portale, na których stronach znajdzie Pani sporo istotnych informacji.