Czy spożywanie nutridrinków jest zdrowe?

Mam pytanie odnośnie nutridrinkow. Czy osoba zdrowa może je zażywać? Czy mogą to pić zdrowe dzieci w wieku szkolnym?

Dzień dobry,
nutridrinki to preparaty wysokoenergetyczne.
W małej objętości zawierają dużą ilość kalorii, składników odżywczych, mineralnych oraz witamin. Są one przeznaczone m.in. dla osób które cierpią na choroby przewlekłe, onkologiczne, w okresach okołooperacyjnych lub np. dzieci cierpiących na mukowiscydozę.

Nie ma zasadności, aby nutridrinki podawać osobom zdrowym, szczególnie dzieciom.

Dieta dziecka w wieku szkolnym powinna być zróżnicowana, z dużą ilością warzyw, owoców, nabiału, produktów pełnoziarnistych, aby pokryć zarówno zapotrzebowanie energetyczne, jak i na składniki odżywcze, mineralne oraz witaminy.

Zamiast nutridrinku można przygotować w domu koktajl warzywo-owocowy lub np. deser z ugotowanej kaszy jaglanej na mleku z bananem lub innymi owocami, kakao, miodem i orzechami.

Zachęcam do poeksperymentowania z dzieckiem w kuchni.
Takie rozwiązania będą zdecydowanie rozsądniejsze w tym przypadku.

Życzę wszystkiego dobrego i pozdrawiam serdecznie,
Agata Przytuła
http://agataprzytula.pl/