Czy tak powinny działać te leki?

Witam. Nerwica pojawiła się u mnie w skutek zatrucia przez środki psychoaktywne, została ona zdiagnozowana przez lek. psychiatre, który przypisał mi leki takie jak: -Pregabalina- najpierw dawka 75mg, po 3 dniach zwiększyłem do 150 i tak utrzymywałem przez cały miesiąc -Zoloft- przez miesiąc 25mg Pierwsze dwa tygodnie były okropne, lęki były nasilone, nie wstawałem z łóżka przez praktycznie całe dwa tygodnie. Po miesiącu kuracji farmakologicznej, skonsultowałem się z lekarzem i doszliśmy do wniosku, że jeśli mam cały czas natrętne myśli to zwiększymy dawki pregabalina 300mg i Zoloft 100mg. Na trzeci dzień po zwiększeniu dawki wystąpiło u mnie odrętwienie twarzy, pieczenie policzków, nie duży obrzęk policzków, metaliczny posmak w buzi i odrętwienie języka. Doszedłem wiec do wniosku, że możliwe wystąpił zespół nadwrażliwości więc wróciłem do dawki 150mg. Dodam, że po pierwszych dwóch tygodniach czułem się znośnie, nawet dobrze, oprócz natrętnych myśli. Teraz ten tydzień to jest jakaś porażka, czuje się jak warzywo, nie wiem czy te leki działają. Czuje okropne otępienie, zaburzenie czasu (dni mnie mijają), odrealnienie które wystąpiło po zatruciu jeszcze bardziej się nasiliło. Czy tak powinny działać te leki? Tak mnie zamulać? Antydepresant mam wrażenie, że w ogóle nie działa, nie czuje żadnej motywacji, jestem totalnie wycofany, unikam kontaktu z ludźmi, nastrój też mi się nie poprawił. Przez to wszystko, zaczynam się zastanawiać czy nie mam jakiegoś guza mózgu, obawiam się też, że będę miał jakiś paraliż. Wracając do pregabaliny, mam wrażenie, że strasznie pogorszył mi się wzrok, jest pusty, nieostry, boje się prowadzić auto- a w aucie też mam dużo właśnie ataków spowodowanych, przez wzrok. Co ja mam robić? Prosić o inne leki? Czy przebadać się na innym podłożu?

Witam Pana,

Każdy lek może wywołać działania uboczne, co w dużej mierze

zależy też od wrażliwości osobniczej pacjenta.

W przypadku zażywania leku pregabalina czy zoloft również

należy liczyć się ze skutkami ubocznymi.

Kwestię niepożądanych skutków stosowanych leków oraz wszelkie

obawy, a także zaobserwowane objawy powinien Pan skonsultować

z lekarzem prowadzącym.

Należy też zapoznać się z ulotką.

Powinien Pan jednak wiedzieć, że farmakologia jest leczeniem

objawowym - leki nie leczą zaburzeń lękowych i nie rozwiązują

problemu, jedynie tłumią objawy.

Warto więc zastanowić się też nad wprowadzeniem

odpowiednio dobranej psychoterapii w proces leczenia.

Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć zaburzenia nerwicowe

należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie

opracować właściwą metodę terapii.

Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy nerwicy

ale również dociera się do przyczyny problemu

i znajduje się sposób wyleczenia.

Terapeuta pomoże Panu odzyskać spokój, równowagę wewnętrzną

i radość życia.

Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,

to zapraszam do kontaktu.

Istnieje możliwość konsultacji online,

np. za pośrednictwem komunikatora Skype.

Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,

psycholog,

e-mail: psycholog24x@gmail.com

tel. 505 075 298,

https://psycholog24online.pl