Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 8 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

CRP to jeden ze wskaźników stanu zapalnego – u Pani jest on podniesiony prawdopodobnie z uwagi na infekcję bakteryjną. Niestety nie napisała Pani, co to za bakteria i gdzie się umiejscowiła, więc trudno precyzyjnie odpowiedzieć na Pani pytanie.

O stanie zapalnym może Pani przeczytać w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/stan-zapalny-w-organizmie.

Warto jednak pamiętać, że każda infekcja bakteryjna jest potencjalnym zagrożeniem dla ciąży, dlatego wymaga niezwłocznego wdrożenia antybiotykoterapii. Z kolei anemia, najczęściej z niedoborów żelaza, jest stosunkowo częstym problemem, z którym borykają się ciężarne.

Być może przydatny okaże się ten materiał, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-ciazy.

Wraz z upływem czasu rozwijający się płód sprawia, że zapotrzebowanie na witaminy i składniki mineralne wzrastają – w tym szczególnie istotną rolę odgrywa żelazo. Nie zawsze kobietom w ciąży udaje się za pomocą racjonalnej, dobrze zbilansowanej diety i suplementacji utrzymać żelazo na odpowiednim poziomie. Niewielki niedobór żelaza nie jest niebezpieczny, natomiast nasilona anemia może stanowić duże zagrożenie dla zdrowia kobiety i jej nienarodzonego dziecka. W takim wypadku konieczne jest niezwłoczne podjęcie leczenia w połączeniu z dietą mającą na celu uzupełnienie niedoborów.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat anemii w ciąży odnajdzie Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/anemia-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy