Czy taki lęk o dziecko to jakaś nerwica?

Dzień dobry Jestem matką trzyletniej dziewczynki. Mój problem.polega na tym, że ciągle się o nia martwię. Od kiedy Zuzia się urodziła ciągle żyje w stresie, na początku bałam.sie wejść z nią do sklepu, zaprosić kogoś do domu bo bałam się, że ktoś ją czymś zarazi. Od kiedy skończyła dwa lata martwię się, że połknie baterię. Wszystko stało.sie po przeczytaniu artykułu o dziecku, które to spotkało. W domu wszystko posprzątałam, wyrzuciłam wszystkie baterie. Ale strach mnie nie opuścił cokolwiek.oypie w sklepie odzież, artykuły chemiczne itp zaraz się martwię, że była.tam.bateria ukryta bp ktoś podłożył i wyleciała a ja nie zauważyłam i dziecko ja zjadlo i znowu pojawia się ten paniczny strach. Zdarzają się.momenty, że zapominamy.o tych bateriach jak.mam.na głowie inny problem. Wstydzę się iść do lekarza bardzo proszę mi powiedzieć czy to jest jakaś nerwica? Pozdrawiam

Dzień dobry,
Nie powinna się Pani wstydzić wizyty u psychiatry, bo to żaden wstyd że ma Pani taki problem a lekarz codziennie słyszy od pacjentów mnóstwo podobnych historii. Nie mogę na podstawie krótkiego opisu stawiać diagnozy, ale może to być nerwica lękowa i warto o tym porozmawiać z psychiatrą lub psychologiem psychoterapeutą. Podejrzewam, że leki mogą tu nie być potrzebne i być może wystarczyłoby kilka wizyt u psychoterapeuty lub regularna terapia. Niestety trudność związana z myśleniem ciągle o połknięciu baterii przez dziecko rodzi niepokój i konsultacja byłaby potrzebna. Mam nadzieję, że dzięki pomocy specjalisty/ -ów w krótkim czasie uda się Pani przezwyciężyć ten problem.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/