Czy taki stan i tkliwość piersi są niebezpieczne?

Witam. Dwa lata temu miałam wycinany guzek z piersi. Okazał się gruczolakowlokniakiem. Ostatnie kontrolne usg pokazało, że po stronie operacyjnej mam powiększone węzły chłonne. Występuje przy tym tkliwość tej piersi w miejscu po operacji. Co to może oznaczać? Czy to niebezpieczne? Wizytę u swojego onkologa mam dopiero za 2 miesiące. Pozdrawiam serdecznie i proszę o radę.

Uważam, że powinna Pani wykonać kontrolne USG piersi i mammografię. Bez badań obrazowych nie można domniemać czy powstało tam kolejne ognisko włóknienia, czy też jest to proces rozrostowy.