Czy takie zachowanie może być wynikiem choroby psychicznej?

Witam. Osoba chora psychicznie która ma urojenia odtrąca najbliższych, wszędzie widzi spiski i zdrady. To może być efekt choroby? Co z tym zrobić? Obecnie jest w szpitalu psychiatrycznym. Jak długo trzeba czekać na poprawę zdrowia

Rzeczywiście opisane objawy mogą być wynikiem choroby. Warto zatem wykazać się cierpliwością, zwłaszcza gdy osoba chora jest obecnie w terapii. Efekty powinny pojawić się niedługo, szczególnie jeśli pacjent zażywa także leki.