Czy te objawy depresji mogą znaczyć, że zostało coś uszkodzone w mózgu?

Witam ! Mój problem polega na tym ze nie mam wgl myśli w mojej głowie . Przez co mam problemy w kontaktach spolecznych . Praktycznie wgl nie wychodze z domu z nikim sie nie spotykam bo mam poprostu pustkę w głowie . Oprócz tego ze sam nie mam nic do powiedzenia to nie rozumie co inni do mnie mówia tak jakby jednym uchem wlatywalo drugim wylatywało nic nie zatrzymuję się w głowie . Trwa to juz mniej wiecej około roku czasu . Czy te objawy depresji moga znaczyc ze zostalo cos uszkodzone w mozgu ?

Witam!
Zaburzenia emocjonalne nie prowadzą do uszkodzenia mózgu! Przy niektórych depresjach człowiek może sprawiać wrażenie otępiałego, ale to są tylko pozory, wynikające ze słabszej koncentracji uwagi, wszystkie docierające do nas bodźce są jednakowo ważne lub mało ważne i to wszystko tworzy wrażenie chaosu, przestajemy to rejestrować! Zatracamy "czynnościowo" zdolność gradacji bodźców. Im dłużej to będzie trwało, tym trudniej będzie wrócić do stanu wyjściowego. To jest odwracalne, ale należy rozpocząć porządne leczenie z porządną psychoterapią - to trochę potrwa!!!
Z poważaniem
W. Łuczkowski

Witam, proszę skorzystać z konsultacji z lekarzem i psychologiem aby zastanowić się nad przyczyną i dalszą formą pomocy.
Pozdrawiam serdecznie

Witam Pana
Depresja nie powoduje uszkodzeń mózgu.
Jednak utrzymujące się negatywne myśli u osób cierpiących
na depresję znacznie zaburzają funkcje poznawcze np. na pamięć,
przetwarzanie informacji…
Dzieje się tak dlatego, że zalegające w umyśle negatywne myśli
są wciąż przetwarzane i blokują przestrzeń potrzebną do odbierania
i przetwarzania nowych bodźców.
Poza tym u osób, które doświadczyły bolesnych, traumatycznych
przeżyć, mechanizmy obronne, chroniąc świadomość przed doznanym,
traumatycznym doświadczeniem, powodują usunięcie ze świadomości
myśli, uczuć, emocji i wspomnień, chroniąc w ten sposób
przed bolesnymi wspomnieniami, które są zagrożeniem dla integralności
osobowości. Wyparcie czasami może powodować luki w pamięci.
Żeby skutecznie Panu pomóc, należy dotrzeć do źródeł Pana problemów
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń depresyjnych oraz ich uciążliwymi
konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień dobry. Proszę Pana, proponowałabym aby Pan skontaktował się z lekarzem rodzinnym i opowiedział mu o swoich dolegliwościach. Myśli w głowie Pan ma, bo inaczej nie napisałby Pan tej wiadomości. Z tego tekstu wynika, że ma Pan bardzo niską samoocenę. Nie podaje Pan gdzie Pan mieszka, czym się zajmuje i jakie ma wykształcenie lub zawód, ale bardzo ważnym Pańskim atutem jest młodość i chęć zmiany w jakiej Pan się znajduje. Dobrze byłoby skontaktować się z psychoterapeutą. Życzę powodzenia.
Pozdrawiam, Alicja M. Jankowska
http://psychoterapie-szczecin.pl