Co może oznaczać lęk przed dotykaniem papieru?

Dzień dobry, mam obecnie 21 lat borykam się z problemem dość nietypowym, otóż wcześniej próbowałem o tym z lekarzem porozmawiać ale miałem wrażenie, że mnie nie rozumie, może tutaj okaże się lepiej. Mój problem polega na tym, że mam jakąś manię polegającą na tym, że nie mogę dotknąć papieru dłonią, przewijać palcami kartki, a jak widzę zgięty lekko kant książki tak, żeby były widoczne "piórka" rozwarstwionej okładki to mam (nie chcianą) chęć zrobić to na wskróś sobie w sensie wziąć przejechać paznokciem po tym, przechodzą mnie dreszcze i łapię się za głowę i się telepie, z kartkami jest podobnie sytuacja jest inna jeżeli mam brudne ręce wtedy papier dotknę normalnie bez jakiegokolwiek problemu, najgorzej jest ze styropianem wiem, że samo piszczenie jest nie do zniesienia i należy do nie przyjemnych dźwięków, ale to nie jest normalnie, że kiedy przechodzę koło budynku gdzie jest styropian to na miejscu dostaje dreszczy łapię się za głowę zagryzam "zęby" jestem agresywny bije się po głowię albo się drapie, niby się przyzwyczaiłem ale chciałbym już mieć ten problem z głowy. Proszę o pomoc i dziękuje

Witam Pana,
Każdego dnia nasze zmysły bombardowane są nieliczoną ilością
często niechcianych bodźców, przed którymi nie zawsze
jesteśmy w stanie się obronić.
Na przestrzeni życia doświadczamy też wielu przykrych, bolesnych,
a nawet traumatycznych sytuacji.
Podświadomość zbiera i gromadzi wszystkie przeżycia
i doświadczenia z naszego całego życia.
Zwykle nie pamiętamy o nich na poziomie świadomym.
Jednak te najbardziej przykre, bolesne i traumatyczne,
często nawet z wczesnego dzieciństwa,
powodują nieuświadomione konflikty wewnętrzne
i nieuświadomiony, zdawałoby się bezpodstawny lęk.
W zaburzeniach nerwicowych, w sytuacjach szczególnie
obciążających, na plan pierwszy wysuwa się lęk i napięcie.
Doświadczane lęki, których przyczyna jest nieuświadomiona,
mogą przyjąć postać różnych fobii lub ataków paniki.
Czasami umysł wypiera ze świadomości bolesne wspomnienia,
ale pozostawia strzępy wspomnień z otoczenia, na które przenosimy
doznawany lęk.
Prawdopodobnie stres czy przykra sytuacja z dzieciństwa
budząca wstręt , odrazę, a nawet lęk lub jakieś bolesne,
traumatyczne doświadczenia z przeszłości, wywołały u Pana
nieuzasadniony, a jednak dla Pana przeraźliwy lęk.
Aby Panu pomóc trzeba poznać dokładnie naturę Pana problemu,
dotrzeć do źródła Pana lęków i na tej podstawie opracować
właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami,
dzięki czemu odzyska Pan spokój, równowagę wewnętrzną
i radość życia.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry panu,

Dziękuję Panu za kontakt i za podzielenie się swoimi doznaniami, mocno utrudniającymi Panu codzienne funkcjonowanie.

Zaprezentowany przez Pana problem, postrzegam jako wielowątkowy, co wymagałoby wnikliwego/uważnego zajęcia się tematem przez Pana.

Z obszernej Pana relacji, domniemam, że na Pana przeżywanie emocjonalne, mogły wpłynąć trudne, może nawet traumatyczne?
sytuacje/zdarzenia/doświadczenia emocjonalne (nieświadome)
z przeszłości, szczególnie w wieku wczesno dziecięcym.

Nie pozostaje Panu nic innego, jak skontaktować się osobiście z Poradnią Zdrowia Psychicznego, w ramach NFZ-tu, bez skierowania lub prywatnie, celem diagnostyki symptomatycznej oraz komplementarnego leczenia (psychoterapeutycznego, najlepiej w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, jednak postępowanie terapeutyczne zależne od pełnej diagnostyki).

Proszę nie czekać, pomóc sobie samemu, bo objawy samoistnie nie miną.

Z przesłaniem dla Pana Tego, Co jest Panu najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605