Jak kontrolować agresję?

Witam mam na imię Kacper i mam 20 lat. Mam problemy z agresją oraz wypowiadam bardzo przykre słowa, które ranią uczucia moich najbliższych. Najgorsze w tym wszystkim jest to że gdy zakończy się kłótnia Zastanawiam się jak ja mogłem takie słowa użyć. Są one niekontrolowane głównie wykorzystuje w kłótni zwierzenia drugiej osoby. Miałem bardzo ciężkie dzieciństwo byłem bity i gnebiony. Trwało to wszystko do końca mojej nauki w podstawówce. Nigdy z nikim o tym nie rozmawialem. Proszę o pomoc

Witam, napisał Pan że ma trudności z agresywnym zachowaniem. Używa Pan w kłótniach przykrych słów, które ranią, a później czuje Pan wyrzuty sumienia z tym związane. Odważył się Pan o tym powiedzieć poprosić o pomoc. Zrobił Pan pierwszy krok ku zmianie. Miał Pan ciężkie dzieciństwo, był Pan bity, wciąż ta przeszłość wpływa na Pana życie, zdaje sobie Pan z tego sprawę. Proszę skonsultować się z psychologiem, skorzystać z terapii. Zastanowić się jak odzyskać kontrole nad zachowaniem, w jaki sposób uwolnić się od ciężaru przeszłości. Może Pan skorzystać z pomocy psychologa prywatnie lub placówki NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@pracownia-start.pl
www.pracownia-start.pl

Witam.
Pisze Pan o swoich zachowaniach agresywnych, których nie jest Pan w stanie kontrolować.
Wspomina też o przemocy fizycznej i słownej, której doznawał będąc dzieckiem. Być może agresja, którą Pan uzewnętrznia jest wierzchołkiem uczuć, które skumulowały się w Panu przez lata.
Warto, aby z pomocą psychoterapeuty przyjrzał się Pan swoim dawnym doświadczeniom, zobaczył jakie emocje i myśli w Panu zostawiły. Żebyście uważnie przyjrzeli się Pana aktualnemu życiu, temu co teraz jest Pana trudnością życiową i jak te dwie rzeczywistości wpływają na siebie, czy jest tu jakaś zależność.

Gorąco zachęcam do psychoterapii.
Pozdrawiam i życzę Panu pozytywnych zmian w życiu.

Agnieszka Dymska
Psycholog, psychoterapeuta.
www.pomocpsychologa.pl
www.facebook.com/Agnieszka.Dymska

Witam Pana
Problemy z kontrolowaniem emocji , napady
złości i agresja są reakcją obronną ludzkiej
psychiki na lęk czy traumatyczne przeżycie.
Źródłem Pana problemów z kontrolowaniem
emocji, z agresją są zapewne Pan przykre
doświadczenia z przeszłości.
Bardzo często bolesne zdarzenia
z przeszłości uniemożliwiają nam
normalne funkcjonowanie, gdyż wpływają
na wszystkie obszary egzystencji i sprawiają,
że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Ważne, żeby nie powielał Pan zachowań rodziców,
przez które tak bardzo cierpiał Pan w dzieciństwie.
W przyszłości będzie chciał Pan założyć swoją
rodzinę i na pewno nie chciałby Pan, żeby
Pana dzieci przeżywały to, czego Pan doświadczył.
„Dobre rady” raczej nie pomogą Panu uporać się
z traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa.
Zachęcam Pana do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu odzyskać równowagę
wewnętrzną, wzmocnić poczucie własnej wartości,
zdobyć umiejętność kontrolowania emocji
i radzenia sobie ze stresem,
a także pogodzić się z przeszłością
i rozpocząć nowy etap w życiu.
Gdyby chciał Pan porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu ze mną.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
psycholog24x@gmail.com
http://psycholog24online.pl