Dlaczego zdarza mi się być agresywnym?

Witam, na codzienne jestem pogodnym pełnym współczucia mężczyzna i po alkoholu te cechy bardzo się potęgują oraz dochodzi super poczucie humoru, ale gdy przesadze z alkoholem i jest w pobliżu miłość mojego życia jestem agresywny, tworzę straszne scenariusze w głowie i strasznie ja ranie slowami, o których nawet bym nie pomyślał na trzezwo. Takie zachowanie przejawiqm tylko wobec niej, co się dzieje? Piję rzadko i do wczoraj już dwa lata piłem z umiarem.

Witam Pana Serdecznie,

Proponowałabym konsultację i pracę psychologiczną, celem dotarcia do prawdziwej przyczyny Pana objawu agresji.

Życzę Panu pomyślności,
irena.mielnik.madej@gmail.com

Dzień dobry, niestety alkohol wywołuje w nas bardzo różne reakcje. Dlatego czasami siebie nie poznajemy. Warto postawić sobie granice i zawsze w tej sytuacji pić z umiarem. Szkoda niszczyć relacje, tym bardziej że pewne słowa zostają na zawsze.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam Pana,

To, że alkohol zmniejsza kontrolę oraz że jego niewłaściwe użytkowanie doprowadziło do rozpadów małżeństw i związków, wiadomo nie od dziś. Warto przyjrzeć się razem z psychologiem, skąd u Pana wyzwala się po alkoholu agresja, znaleźć jej źródło, sposób kontrolowania oraz zatrzymać niszczycielską siłę zachowania po alkoholu, tak aby nie ranić innych- w szczególności osoby, na których Panu zależy.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek