Czy te objawy należy skonsultować z ginekologiem?

Dzień dobry. Mam 25 lat od 2 lat przyjmuję antykoncepcje hormonalną (Lesiplus). Ostatni raz na wizycie u ginekologa byłam miesiąc temu- wszystko w normie (cytologia robiona pół roku temu). Od jakiś 4-5 dni ( /- od 15 tabletki aktywnej) w śluzie (przezroczysty, ciągnący) zaczęłam obserwować niewielką ilość krwi. Czy jest to objaw wskazujący na konieczność pilnej wizyty u ginekologa?
KOBIETA, 25 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

taki objaw nie jest wskazaniem do pilnej wizyty ginekologicznej. Doustna antykoncepcja hormonalna niesie ze sobą prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych. Jednym z nich jest właśnie plamienie bądź krwawienie w środku cyklu.

Zazwyczaj nie stanowi ono powodu do niepokoju oraz nie świadczy o tym, że tabletki nie działają. W przypadku, gdy jest bardzo uciążliwe, można porozmawiać z ginekologiem na temat zmiany tabletek. Jeśli obecność śluzu z niewielką ilością krwi będzie się utrzymywać, to przy najbliższej wizycie u ginekologa proszę o tym wspomnieć.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-w-sluzie-w-11-dniu-stosowania-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krew-w-blonie-sluzowej-czy-to-cos-groznego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sluz-z-krwia-po-okresie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.