Co oznacza ten krwawy śluz z pochwy?

10 dni- w 12 dc temu zaczęło pobolewać mnie podbrzusze i miałam lekki śluz z krwią. Po 3 dniach ból się zwiększył i także śluz z krwią. Byłam u ginekologa i na usg ginek. i wszystko ok. Mówił, że może owulacja. Badania krwi czyli morfologia, CRP i mocz - ok. Dziś jest 21dc i nadal boli podbrzusze i dziś zauważyłam niewielkie pasma krwi ze śluzem. Co mogę jeszcze zrobić? Czy to może być coś poważnego.? Dodam ze cytologia miesiąc temu też ok.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

śluz z krwią może sugerować pojawienie się mięśniaków macicy, torbieli jajników, polipów trzonu macicy lub obecność nadżerki szyjki macicy. Różowe upławy mogą również pojawić się w momencie owulacji - tak jak zasugerował Pani lekarz lub być objawem zaburzeń hormonalnych.

Jeśli ginekolog podczas badania nie zauważył żadnych nieprawidłowości, to wydaje się, że nie powinna mieć Pani powodów do niepokoju. Jeśli bierze Pani pod uwagę ciążę, to warto by było wykonać test ciążowy. Śluz z krwią może pojawiać się bowiem także we wczesnej ciąży.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/ciagnacy-sie-sluz-z-krwia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaburzenia-miesiaczkowania-sluz-z-krwia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/sluz-z-krwia-pomiedzy-miesiaczkami.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.