Czy te plamienia są normalne we wczesnej ciąży?

Witam. Mam potwierdzony 8 tydzień. Ponoć serce bije, wszystko jest w porządku. Jednakże, od początku biore duphaston bo już dwa tygodnie temu miałam plamienie. Po wizycie, duphastonie ustąpiło. Przedwczoraj jednak wróciło, byłam u lekarza i przyznał, że jest delikatnie coś krwi, ale nie uważa to za nic groźnego. Dziecko również żywe. Podwoiła mi dawkę duphastonu do maksymalnej możliwej i kazała odpoczywać. Jako, że jestem już po dwóch przedwczesnych poronieniach, jest to dla mnie ogromnie stresująca sytacja. Z tego tytułu, dostałam jedną tab. Hydroksyzyny i stosuje ją jak zalecała. Po tej wizycie, plamienie ustało, a wczoraj znowu wróciło. Brzuch mnie zaledwie pobolewa, ciężko mi stwierdzić czy ten ból jest od stresu, czy nie. Nie nasila sie, a to plamienie wygląda jak końcówka okresu bez tkanek. Jak sie podcieram, to tyle, że tyle widać, że w ogóle się tam może coś dzieje. Zaczynam tracić zmysły, obawiam się jazdy na pogotowie, bo średnie mam zaufanie do pobliskiego szpitala - w ostateczności wiem, że nie mam wyjścia. Może jednak miała któraś z was podobnie i jednak, nie mam się czym martwić? Ponoć czasem macica oczyszcza się z resztek krwi z poprzednich cyklów, ale wiadome, nigdy nic nie wiadomo.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

każde plamienie i krwawienie w ciąży najlepiej jest konsultować z ginekologiem. Jeśli więc jest Pani w stałym kontakcie ze swoim lekarzem i nie widzi on powodów do niepokoju, to proszę mu zaufać i być dobrej myśli.

Czasem we wczesnej ciąży pojawiają się delikatne plamienia i nie muszą one oznaczać niczego groźnego. Proszę więc stosować się do zaleceń lekarza, przyjmować przepisane leki oraz odpoczywać w oczekiwaniu na kolejną wizytę. Gdyby w międzyczasie dolegliwości nasiliły się lub pojawiły się jakieś dodatkowe objawy, to proszę niezwłocznie udać się do lekarza bądź na izbę przyjęć. Zdrowie maluszka jest najważniejsze.

Życzymy dużo zdrowia!

Podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienia-w-8-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jasnobrazowe-plamienia-w-8-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brazowe-plamienia-w-8-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.