Czy ten dyskomfort może mieć związek z moją pracą?

Mam 25 lat i zaczęłam od msc nową pracę, w której jestem zmuszona szlifować próbki metali z rur. Od niedawna również pojawił mi się po przebudzeniu dyskomfort w palcu wskazującym oraz środkowym poprzez przeskakiwanie kości czy to chrząstki w tych palcach podczas zginania. Wydaje mi się że może być to od szlifowania jednak sama nie wiem co powinnam z tym zrobić
KOBIETA, 25 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani,

dziękujemy za nadesłanie pytanie oraz zaufanie do naszego portalu.

Z tego, co Pani napisała rzeczywiście można wywnioskować, że dolegliwości palców wynikają z wykonywania nowej pracy. Prawdopodobnie Pani palce nie są przyzwyczajone do nowych ruchów czy wykonywanych czynności i tym samym są przeciążone, stąd odczuwany dyskomfort.

Aby uniknąć zapalenia stawów czy ścięgien wywołanych wykonywaną pracą, warto zgłosić się do lekarza specjalisty, który zaleci stosowanie odpowiednich leków lub fizykoterapię.

Polecamy też zapoznać się z naszymi materiałami o podobnej tematyce: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-dloni-i-problemy-z-rozprostowaniem-dloni

https://portal.abczdrowie.pl/bole-stawow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.