Zakończenie związku wiąże się najczęściej z wieloma bardzo trudnymi emocjami . Zazwyczaj jest tak, że za to co pojawia się w trakcie związku odpowiedzialne są w równym stopniu obydwie strony. Proszę nie obarczać się teraz poczuciem winy. Z tego co Pani pisze, były partner jest uzależniony od hazardu i cierpiał na nerwicę. Z pewnością wiązało się to z wieloma trudnymi sytuacjami zarówno dla Pani, jak i Pani partnera.
Bardzo dobrze, że zdecydowała się Pani na terapię. To ważny krok. Istotne jest również to, że zauważa Pani pewne deficyty, nad którymi chce Pani pracować, jak chociażby zaniżoną samoocenę. Terapeuta nie potrafi stwierdzić na początku jak długo będzie trwała Pani terapia. To kwestia bardzo indywidualna, czasem wystarczy kilka spotkań a czasem potrzeba kilku lat. Nikt nie zagwarantuje też Pani w jakim kierunku potoczy się terapia ani czy pomoże Pani odzyskać partnera. Proszę raczej skoncentrować się teraz na sobie, na tym co jest ważne dla Pani, zastanowić się nad swoimi oczekiwaniami.
Nie pisze Pani jaka była bezpośrednia przyczyna rozstania i czy podjęliście Państwo tę decyzję razem. Wiem, że w tym momencie może to być dość trudne, bo jesteście Państwo świeżo po rozstaniu, ale proszę spróbować sobie zadać pytanie: Dlaczego chce Pani wrócić do byłego partnera? Z pewnością żywi Pani do niego nadal uczucia, ale czy była Pani szczęśliwa w tym związku? Czy często bywało, że ten związek w pewien sposób był dla pani destruktywny? To trudne pytania, a odpowiedź na nie często trudno znaleźć w sobie od razu, dlatego dobrze omówić je razem ze specjalistą.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak
Dzień dobry
Miesiąc to długi czas, gdy się czeka. Warto te pytania, które postawiła Pani w swoim liście tutaj, zadała je na spotkaniu z terapeutą. I tylko tam :) Łączy się to z Pani przemyśleniami, uczuciami, emocjami, które w terapii będzie Pani miała możliwość "zobaczyć" i przepracować. Terapia to pewien proces, czasem trudny, ale warto wytrwać i zobaczyć owoce swojego trudu. Życzę Pani powodzenia i wytrwałości w trosce o siebie!
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Jak odzyskać partnerkę o kilku szansach? – odpowiada Mgr Katarzyna Schilf
- Jak odzyskać partnera po zdradzie? – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
- Jak odzyskać partnera po zakończeniu związku? – odpowiada Mgr Violetta Ruksza
- Jak sobie pomóc po zdradzie partnera? – odpowiada Mgr Łukasz Majchrzak
- Jak nakłonić męża na terapię w kryzysie małżeńskim? – odpowiada Mgr Justyna Plucińska
- Depresja i myśli samobójcze po rozstaniu z partnerką – odpowiada Mgr Iwona Hildebrandt
- Czy jest szansa, że odzyskam partnera? – odpowiada Mgr Katarzyna Kulczycka
- Zaburzenia adaptacyjne i uczucie braku akceptacji podczas terapii – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Zmiana podejścia do partnera – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Zawiść do byłego partnera – odpowiada Mgr Tomasz Furgalski
artykuły
Depresja po miłości. Co roku 1200 Polaków chce się zabić po rozstaniu
Co trzecia podejmowana w Polsce próba samobójcza p
Nieudany związek a depresja
Związek partnerski jest bardzo istotną częścią egz
39 rad psychologa, jak być szczęśliwym każdego dnia
Każdego dnia zmagamy się z wieloma, mniejszymi i w