Czy to jest psychoza?

Boli mnie szyja, światła wydają się zbyt jasne, dźwięki wydają się zbyt głośne, zapachy zbyt mocne, dopada mnie zmęczenie i letargia (brak energii), trudności z koncentracją, częste oddawanie moczu, apetyt na jedzenie, uogólniona drażliwość i inne zmiany nastroju, agresja. Na dodatek często czuję śmierć, na przykład "w oku", czuję, że rozwija się w moim lewym oku. No i kręci mi się w głowie, gdy chodzę, i czuję się, jakbym oglądała świat zza jakiejś szyby. Czy to jest psychoza?

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z ABC Zdrowie, proponuję dwa rozwiązania, ponieważ jest Pani bardzo młodą osobą, to dobrze byłby zainteresować się rekreacją- bieganie, spacery, jazda na rowerze, wszystko to, co jest możliwe do zrobienia w dzisiejszych czasach. Wydaje mi się, że przykłada Pani zbyt dużą uwagę do symptomów, które się stale mnożą, ale jeżeli się Pani zajmie rekreacją, to być może przestaną się namnażać. Można też rozwijać swoje hobby i pójść do lekarza pierwszego kontaktu, któremu warto opowiedzieć co Pani czuje i co się z Panią dzieje i on zadecyduje co dalej będzie mogła Pani zrobić ze swoim zdrowiem. Bardziej bym postawiła na rozwiązania sportowo-rekreacyjne i towarzyskie. Pozdrawiam serdecznie.