Czy to mogło być przyczyną stanu zapalnego?

Od pewnego czasu mam problem z bólami podbrzusza, krwawymi stolcami. Lekarz po wykonaniu kolanoskopii stwierdził zapalenie odbytnicy, przepisał mi leki takie jak Debretin, Urosopol, Salaza. Czy w związku z moją chorobą mogę stosować suplementy diety takie jak monohydrat kreatyny oraz białko. Stosowałem je do tej pory i nie wiem czy to mogło być przyczyną stanu zapalnego.
MĘŻCZYZNA, 36 LAT 12 miesięcy temu

Nie musi Pan odstawiać kreatyny. Jeśli chodzi o koncentrat białka serwatkowego, musi Pan zwrócić uwagę, czy produkty mleczne nie nasilają dolegliwości. Jeśli tak, odżywka proteinowa będzie do odstawienia (chyba, że wybierze Pan wegańską).