Czy to może być depresja lub nerwica?

Witam przez własną głupotę i naiwność uzależniłem się od narkotyków tkwiłem w tym ze 3 lata, używki były tylko w week doznałem zespołu toda i ciężkiego zatrucia amfetaminą wcześniej(w tych 3 latach) raczej to były dopalacze tzw euforyki to był impuls teraz albo nigdy skończyłem z narkotykami raz na zawsze rzuciłem palenie pić nigdy nie piłem, płeć męska 25 lat dodam, 11 stycznia 2020 miało miejsce te porażenie toda i zatrucie tyg w szpitalu a następnie detox w domu w 3 tyg odkąd byłem w domu silne stany lękowe z depresja w moim mniemaniu przynajmniej żołądek tak mi ściskało ze myślałem ze nie wytrzymam bezsens , nawet słowa nie mogłem wydusić aby cos bąkałem agresja rosła dlatego się izolowałem sam w pokoju po tyg minęło zaczynało być normalnie od 23 marca zaczyna się co poranek robić ciężko niemam nawet siły wstać mam jakieś dziwne leki niema czego sie bac a czuje niepokój bezsens z nikim nie rozmawiam , mam myśli samobójcze ale nie w tym życiu nie tedy droga ale boje się ze może cos mi uderzyć do głowy czuje ogromne poczucie winy i wstyd przed rodzina ze doprowadziłem się do tego stanu budzę się o 3 o 4 i nie mogę zasnac pytanie brzmi czy to moze byc depresja lub nerwica czy to poprostu minie jestem z małej wioski to tłumaczy pewne fakty czemu tu pisze . Dziękuję z góry z odp

Dzień dobry, bym mogła Panu odpowiedzieć na te pytania - proszę zgłosić się na konsultacje psychologiczne online. Będzie potrzebne zebranie większego wywiadu, by móc Panu udzielić odpowiedniej pomocy. Istotne jest uwzględnienie kontekstu uzależnienia, Pana samopoczucia przed sięgnięciem po używki, sytuacji aktualnej... i wiele innych. Tymczasem proszę zapewnić sobie wsparcie bliskich osób, podzielić się z kimś przeżyciami, obawami. Gdy myśli samobójcze się nasilają, proszę kontaktować się z psychiatryczną izbą przyjęć lub ośrodkiem interwencji kryzysowej (adresy i telefony do wyszukania w internecie). Potrzebne telefony i linie zaufania znajdzie Pan także na stronie http://samobojstwo.pl/.