Czy to może być uczulenie na laktozę?

Dziem dobry w ostatnich dniach zdarzyło mi się wypić oraz zjeść produkty które zawierają laktozę . Na początku zaczął bolec mnie brzuch i dostawałem ciągle rozwolnienia a potem temperatury 38.6 i dreszczy i nie jestem do końca pewien czy to właśnie uczulenie czy jakiś wirus

witam

W celu ustalenia nietolerancji na laktozę należy wykonać testy. Na początek może też Pan wykonać test eliminacyjny w domu. Proszę nie jeść produktów z laktozą przez około 2tyg a następnie wprowadzić i obserwować reakcję organizmu.

Pozdrawiam