Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 2 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może mieć związek z sytuacją u dentysty?

Dzień dobry, podczas wycięcia kawałka dziąsła zostało mi podane znieczulenie w formie aerozolu - Lidocain Egis, 10%. Po wycięciu doszło do zasinienia twarzy, utraty przytomności, szczękościsku oraz drgawek. Napad trwał ok. 30 sekund. Zmierzono mi ciśnienie - 90/70. Po konsultacji z lekarzem pierwszego kontaktu wygląda mu to na uczulenie na lidokainę i tego podobno nie można sprawdzić. Na przyszłość mam informować o owym uczuleniu. Po napadzie, do końca dnia bardzo bolała mnie głowa oraz występowały nudności. W gabinecie dentystycznym nie wyglądało im na to uczulenie i stąd moje pytanie czy to nie są jakieś sprawy kardiologiczne? Od dłuższego czasu bardzo często jest mi zimno. Obojętnie jaka jest pora roku. Mam lodowaty nos oraz stopy a paznokcie w stopach często sinieją. Czy to może mieć związek z sytuacją u dentysty? Czy rzeczywiście może to być uczulenie a podane wyżej objawy nie są razem powiązane?
KOBIETA, 27 LAT 2 miesiące temu

Domowe sposoby na afty

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy