Czy to załamanie nerwowe jest wynikiem stresu i przepracowania?

Witam mam 28 lat przechodzę załamanie nerwowe. Od lat nie radzę sobie że stresem jestem nerwowa, brak chęci do życia. Raz na górze raz na dole. W czasie rozwodu 6 lat temu... Byłam.u psychiatry przyjmowałam esticil i doxepin. Brałam.ok roku stan poprawił się odstawiłam.teraz natłok wydarzeń,pracy obowiązków ( zostałam z synem.poniewaz były mąż nie utrzymuje kontaktu z nami) ciągle coś... A to biegnę cały dzień pracuje,nic nie jem nie piję. Odczuwam.ciagly stres związany z finansami leki i niepokój o przyszłość i następny dzień. Byłam.ponownie u psychiatry przepisał to samo esticil na noc i małą dawkę doxepiny. Zatrulam się taka dawka. W nocy obudziłam się z objawami padaczki. Trzęsienie sie ból glowy lek. Przyspieszone bicie serca Mina tydzień . Dochodzę do siebie fizycznie. Bardzo się przestraszyłam, bardzo. Boje się brać dalej leków. Martwię się że mój organizm znowu tak zareaguje Pracuje dzień w dzień od 4 lat.... Nie mialam urlopu. Czy to jest stres przepracowanie ?

Dzień Dobry pani,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

Przyczyny występujących u Pani symptomów, dopatruję się w chronicznym wyczerpaniu Pani organizmu, co skutkuje u Pani obecną utratą energii/entuzjazmu, oraz chęci do życia.
Za Pani słowami: "...Pracuje dzień w dzień od 4 lat.... Nie mialam urlopu... .").
Jest to dla Pani sygnał, by zwolnić i na poważnie zatroszczyć się o siebie, sięgając po wsparcie psychologiczne/psychoterapeutyczne, gdyż taka pomoc specjalistyczna jest dla Pani niezbędna (w ramach NFZ-tu albo prywatnie).

Rozumiem z Pani postu, że były Mąż nie interesuje się Państwa Synkiem, jednak jako Rodzic ma zobowiązania - jeśli jest nieobecny fizycznie, to może warto byłoby rozważyć i porozmawiać z Nim szczerze, otwarcie, bez oceniania by bardziej wsparł finansowo?
Może poprosić kogoś bliskiego/zaufanego, może z Rodziny o pomoc dla Pani?
Jeśli Pani sama nie zadba teraz o siebie, to kto zadba o Panią?

Gdyby miała Pani życzenie konsultacji terapeutycznej ze mną, zapraszam Panią do kontaktu via Skype.

Z życzeniami dla Pani praz Synka radości oraz zwyczajnej pomyślności,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605