Czy Trittico jest skuteczny na stres, uderzenia gorąca i napady paniki?

Mam 21 lat. Chodzę do psychologa i byłam pierwszy raz u psychiatry. Męczę się z okropnym stresem podczas zwyklego zycia codziennego. Wszystkiego sie boje. Miewam uderzenia gorąca i napady paniki. Zle sie czuje w duzej grupie ludzi. Chce isc do pierwszej pracy, ale czuje niesamowity strach i opor. Nie moge korzystac z toalety w miejscach publicznych. Psychiatra przepisał mi Trittico CR zaczynając od 1/3 tab 75mg waham sie go wziac przez zle opinie. Czy moze zadzialac on dobrze na moje problemy?

Lek może jedynie okresowo zniwelować objawy związane ze stresem, który Pani odczuwa, ale niebieska tabletka, ani różowa pigułka nie mają właściwości, które zlikwidują objawy raz na zawsze. W krótkim okresie przyjmowania leki nie pozwolą Pani jedynie czuć tego, co naprawdę Pani czuje.

Przede wszystkim należy zrozumieć co Panią tak naprawdę zniewala w Pani podświadomości że wszystkiego się Pani boi. Należałoby odpowiedzieć sobie ze stuprocentową uczciwością co jest nie tak, co nie gra, co trzeba naprawić, zmienić.

Na te i inne pytania może Pani odpowiedzieć sobie sama w procesie psychoterapii, do którego Panią gorąco zachęcam. Tylko taka droga może Panią doprowadzić do całkowitego wyeliminowania lęku, z jakim się Pani obecnie zmaga.

Serdecznie pozdrawiam!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

O informacje na temat leku proszę zapytać lekarza psychiatrę, warto powiedzieć mu o swoich obawach. Farmakoterapia połączona z psychoterapią poprawią Pani funkcjonowanie.
Pozdrawiam i życzę sukcesów.
Monika Chrapińska-Krupa

Dzień Dobry Pani,

Lek może zadziałać na zmniejszenie u Pani objawów, jednak nie usunie przyczyny tych objawów.
Dlatego podjęcie skutecznej terapii powoduje dotarcie do przyczyny objawów i tym samym uleczenie ich (nie powoduje skutków ubocznych).

Życzę Pani Dużo Dobrego,
Irena Mielnik-Madej

Witam Panią,

jeśli chce Pani działać jedynie objawowo to lek jak najbardziej może poprawić Pani sytuację. Dla pełnych i trwałych efektów trzeba zadziałać na przyczynę Pani lęku, dlatego wskazana jest psychoterapia, którą oczywiście można i warto wspierać farmakologicznie, zwłaszcza przy tak nasilonych i utrudniających codzienne funkcjonowanie objawach, jakie występują u Pani.

Pozdrawiam,

Klaudia Zasowska