Czy uniknę w ten sposób leczenia kanałowego?

Mam zaawansowana prochnice w siódemce. Lekarz zaordynował lek do zęba i zalożył opatrunek, mówiąc że chce spróbować uniknąć w ten sposób leczenia kanałowego. Jakie są szanse powodzenia że lek pomoże i kanałowe nie będzie konieczne?

Najlepiej wykonać diagnostykę RTG aby ocenić jak wygląda sytuacja w kości i otaczających tkankach w tej chwili i po czasie obserwacji. Może są już zmiany w kości i nie warto czekać aż się powiększą i od razu leczyć endodontycznie. Jeżeli ząb zacznie boleć to także trzeba będzie wykonać leczenie kanałowe. W przypadku jak wypełnienie jest szczelne, nie ma dolegliwości i nie ma zmian w kości czekamy kilka miesięcy i ponownie wszystko sprawdzamy. Często udaje zachować zęba bez leczenia endodontycznego.