Czy utrzymywać kontakt z muzułmaninem?

4 lata temu poznałam mężczyznę, który jest muzułmaninem. Dobrze się dogadywaliśmy jako zwykli znajomi jedna w końcu on chciał czegoś więcej a ja nie bardzo ze względu na to co się mówi o muzułmaninach (że to są kobieciarze i nie wiadomo czy nie ma jakiejś innej dziewczyny na boku czy żony w swoim własnym kraju). Pokłóciliśmy się wtedy i nie utrzymywałam z nim kontaktu przez ponad rok. Teraz się odezwalismy do siebie ale jednak mu nie ufam i nie Vardø chcę wierzyć. Choć z drugiej strony jako zwykli znajomi chciałabym utrzymywać z nim kontakt i nic więcej. Co w takiej sytuacji robić?

Samo to, że pisze Pani pytanie w tej sprawie tu na portalu pokazuje, że coś jest nie tak. Zaufanie to podstawa każdej relacji ludzkiej. Jeśli go nie ma to prędzej czy później ta relacja posypie się w drzazgi. Pytanie tylko czy ten brak zaufania wynika z Panu własnych odczuć i przemyśleń, czy z nacisków społecznych. Bo i to jest w opisanej sytuacji ważne.

Ryzyko utrzymywania kontaktów z muzułmaninem jest równe jak dla każdej innej grupy wyznaniowej. Proponuję wystrzegać się tylko ortodoksyjnych wyznawców czegokolwiek .....Dobrze również poznać tradycję i wierzenia ludzi z którymi chcemy utrzymywać relacje, to ułatwi komunikację i obali stereotypy