Kontakt z rodzeństwem, którego się nie zna

Mam brata którego nigdy nie widziałam. Nie wiem czy on w ogóle wie o moim istnieniu, ale chciałabym go poznać. Mam na niego namiary i w każdej chwili moge do niego napisać, ale nie wiem jak zacząć, co napisać, czy w ogóle pisać. Obydwoje jesteśmy dorośli. Jestem z tym sama, kompletnie nie wiem co zrobić i jak sobie z tym poradzić.

Witam,
jeśli chce pani poznać brata, to rzeczywiście najlepiej byłoby się z nim skontaktować. Nie jestem jednak przekonana czy nie lepsze od maila nie byłoby spotkanie.
Takie rzeczy chyba lepiej omawiać bezpośrednio z osobą zainteresowaną.
Pozdrawiam

Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem. Wspólnie z Panią przyjrzy się motywacji do podjęcia kontaktu z bratem, możliwe konsekwencje takich działań, a także wskaże bezpieczne możliwości podjęcia go. To ułatwi Pani nie tylko podjęcie decyzji, ale także przygotuje na możliwe dalsze scenariusze.