Czy w ciąży można spożywać takie sałaty?

Witam, Chciałabym urozmaicić dietę w inne sałaty niż masłowa czy lodowa stąd moje pytanie: Czy w ciąży można spożywać gotowe mixsy sałat, rukolę i inne sałaty szczelnie pakowane czy raczej powinno się ich unikać. Pytam bo raczej ciężko dostać np. rukole w innej postaci a kiełki tak pakowane są odradzane.
KOBIETA, 29 LAT 10 miesięcy temu

Poród u kobiet zainfekowanych wirusem opryszczki

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jeżeli ma Pani alternatywę w postaci sałaty niezapakowanej w torebkę foliową czy innych warzyw (najlepiej sezonowych), to odradzam zakup mieszanek sałat pociętych i gotowych do spożycia.

Szczelne opakowanie foliowe oraz wilgoć w jego wnętrzu to czynniki, które niestety sprzyjają namnażaniu się bakterii – w tym beztlenowych. Niejednokrotnie badania wykazywały obecność w tego typu produktach bakterii E.coli oraz salmonelli. Poza tym samo opakowanie sprawia, że sałaty tracą wartości odżywcze, zwłaszcza gdy spędzą długie godziny w transporcie, a później na sklepowych półkach. Odsyłam do artykułu: https://zywienie.abczdrowie.pl/uwazaj-na-salate-w-paczkach-to-zrodlo-bakterii.

Dostępnych jest wiele sałat – nie tylko lodowa czy masłowa, choć jeśli ma Pani okazję kupić je od lokalnego rolnika, to będą z pewnością świeże i pełne wartościowych składników. O dobrodziejstwach sałat traktuje ten artykuł: https://zywienie.abczdrowie.pl/wlasciwosci-salaty.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy