Mix sałat pakowany w worku jest zdrowy?

Dzień dobry, mam pytanie co do popularnego produktu jakim jest mix sałat. Czy taki mix sałat dostępny w każdym sklepie i pakowany w szczelnym opakowaniu jest zdrowy? czy mix sałat ma też konserwanty lub inne niezdrowe substancje? Czy jeść mix sałat czy lepiej całkiem zrezygnować? Bardzo lubię sałatki, ale ich przygotowywanie zajmuje sporo czasu, kiedy trzeba myć sałatę i kroić dodatki. Mix sałat wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla mnie, ale zastanawiam się czy mix sałat jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia? Można nim zastąpić sałatę lodową lub sałatę masłową bez obaw? A może jest jakiś rodzaju produktu mix sałat, którego należy unikać? Czy listki w produkcie mix sałat są w jakiś sposób konserwowane, żeby były dłużej świeże? Dziękuję za informacje.

Większość tych produktów nie zawiera żadnych dodatków, a jedynie umyte i pocięte na kawałki liście sałat. Czasami żeby lepiej się zachowywały podczas przechowywania pakuje się je w specjalny sposób - zamieniając część obecnego w powietrzu tlenu na zupełnie obojętny gaz jakim jest azot. Może Pani zatem zupełnie bezpiecznie spożywać takie produkty, nie obawiając się ich negatywnego wpływu na zdrowie. Proszę tylko zwrócić uwagę czy są myte - jeżeli nie jest to napisane przed spożyciem należy sałaty dokładnie opłukać.

Dr Krystyna PogoĹ

Witam,

jest ok;)