Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy w ten sposób uda mi się schudnąć?

Witam. Mam 27 lat, 164 i waze 67 kg. Jem zdrowo ze sporadycznymi odstępstwami na wyjście do restauracji, czy na pizze. Raz w tygodniu pozwalam sobie na 1 lub 2 lampki czerwonego, wytrawnego wina. Jedyne mieso jakie jem to piers z kurczaka. Jem duzo wazyw i owocow. Nie jem jasnego pieczywa i cukru. Aktywnosc fizyczna jest niska/umierkowana. Czy jesli przedje na diete 1200/1300 kcal i zaczne uprawiac sport 3-4 razy w tygodniu, to uda mi sie schudnac? Jak szybko?
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Szanowna Pani,
W celu zachowania prawidłowej redukcji masy ciała, tak niskokaloryczna dieta nie będzie dla Pani dobrym rozwiązaniem.
Diety, które są nieprawidłowo zbilansowane (szczególnie kiedy jesteśmy aktywni fizycznie) przynoszą znacznie więcej szkód dla organizmu, niż mogłoby się wydawać.
Początkowo może Pani zaobserwować utratę masy ciała (będzie to głównie utrata wody), lecz przy powrocie do normokalorycznej diety może Pani zaobserwować szybki wzrost masy ciała oraz nadmierne gromadzenie tkanki tłuszczowej.
Sugerowałabym, aby podejść do redukcji masy ciała bardziej racjonalnie i dobrać swój plan żywienia w sposób zbilansowany i adekwatny do stanu zdrowia oraz wykonywanych aktywności fizycznych.

Dietetyk kliniczny dzieci i dorosłych. Założycielka Centrum Dietetyki Nutrado.
0

Dzień dobry,

kaloryczność jaką sobie Pani wyznaczyła jest nieco drastyczna. Aby zdrowo schudnąć w zalecanym tempie ( 0,5-1kg na tydzień) - proszę się skontaktować z dietetykiem, który zbilansuje Pani indywidulaną dietę.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy