Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 6 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy waga 69 kg jest proporcjonalna do mojego wzrostu 174 cm?

Mam 13 lat i ważę 69 kg przy wzroście 174 cm. Chciałabym się zapytać, czy moja waga jest odpowiednia? Chociaż i tak chciałabym schudnąć 5 -7 kg, czy powinnam?
13 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam.

Nie ma powodu do odchudzania. W Twoim wieku proporcje ciała różnią się nieco od tych występujących u dojrzałej kobiety. Masę ciała i wzrost odnosi się do innych norm, niż te ustalone dla osób dorosłych. Wynika z nich, że jesteś nad wyraz wysoka jak na swój wiek, a Twoja waga jest do wzrostu odpowiednia. Potrzebujesz teraz energii i składników odżywczych do wzrostu i prawidłowego rozwoju - warto być zadbała o urozmaiconą dietę bogatą w warzywa i owoce, wartościowe chude mięso i ryby, które akurat mogą być tłuste, oraz produkty mleczne, nie zapominaj też o pełnoziarnistych produktach zbożowych.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy