Czy warto rozważyć Celebrolizynę?

Kobieta, 70 lat, po wylewie 10 miesięcy (wylew krwotoczny w móżdżku, w tym odbarczenie) cierpi na zaburzenia równowagi. Jeden z lekarzy zalecił Biotropil 1200, inny zdecydowanie odradził. Jaka jest opinia o stosowaniu tego leku i jaka dawka jest zwykle stosowana? Jakie kryteria powinny być brane pod uwagę?Czy warto rozważyć Celebrolizynę? W jakiej dawce i jaki okres od wylewu będzie najlepszy do jej zastosowania? Czy niewydolność nerek (kreatynina 2,10, egfr 25) może być przeciwskazaniem?

Witam!
Z opisu widać, że mamy do czynienia z ciężkim stanem pacjentki i korespondencyjne rady nie powinny być brane pod uwagę! Zaufać lekarzom leczącym! Cerebrolysin jest preparatem z tych neuroregenerujących, podawana jest zazwyczaj we wlewach kroplowych lub domięśniowo. Doustnie lub dożylnie można podawać Piracetam, którego odmianą jest m.in. Biotropil. Można też myśleć o Gliatylinie (dostępna we Włoszech).
Najlepszy efekt można uzyskać podając "jak najwcześniej" po incydencie mózgowym.
Ważna jest kondycja osoby leczonej, dlatego taką decyzję może podjąć tylko lekarz znający stan pacjenta i całą jego historię choroby!
Z poważaniem
W. Łuczkowski.