Czy warto wybrać się do dietetyka?

Dzień Dobry, mam na imię Bartek. Mam 22 lata, 191 cm wzrostu, ważę około 109 kg. Chciałbym zbić tą wagę do moich wymarzonych 80-85 kg. Jednak jest to trudne. Nie robiłem nic w tej sprawie, aby sobie czasami nie zaszkodzić. Wiem, że opinia tutaj nie jest w 100% rzeczowa, dlatego pytanie moje brzmi czy warto się wybrać do dietetyka. Dietetyk jak myślę, pomoże przygotować menu na całe tygodnie, jednak czy też jest w stanie pomóc w problemach estetycznych (żeby nie było zwisającej skóry) ?

Zdecydowanie warto skonsultować się ze specjalistą, który oceni skład ciała, poziom podstawowej przemiany materii, przeprowadzi szczegółowy wywiad dotyczący Pana nawyków żywieniowych, trybu życia oraz stanu zdrowia i na tej podstawie dobierze optymalną dietę. Kaloryczność jadłospisu powinna być ściśle dostosowana do Pana indywidualnej sytuacji, dzięki czemu utrata kilogramów będzie przebiegać we właściwym tempie (od 0,5 do 1,0 kg tygodniowo). Dietetyk poradzi Panu również czy i ewentualnie z jakich dodatkowych zabiegów wspomagających warto byłoby skorzystać, aby wspomóc proces redukcji.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!