Czy wezwać pogotowie do 80-latka, który traci siły?

Ojciec ma 80 lat od kilku dni prawie nic nie je i widocznie traci sily , nie wiem czy wezwac karetke ?

Proponuję najpierw poprosić o wizytę domową lekarza rodzinnego, który zdecyduje co dalej z pacjentem.
Chyba że stan pacjenta określa Pan jako ciężki i pogarszający się stale, to tak - proszę wezwać do ojca zespół pogotowia.

pozdrawiam