Czy woda źródlana zawiera składniki mineralne?

witam, piję bardzo dużo wody na co dzień. w związku z tym chciałabym się dowiedzieć czy woda źródlana dostarcza również jakichś składników mineralnych? wiem, że mineralna jest zdrowsza, ale nie stać mnie, aby ją codziennie kupować
ponad rok temu

Witam Panią,
woda mineralna posiada składniki mineralne, jednak ich ilość jest nieznaczna. Jeśli wypija Pani jej dużo, warto byłoby rozważyć przynajmniej częściowe uzupełnienie woda mineralną ( nie mniej niż 700mg składników mineralnych/l). Nadmierne spożycie wody niskozmineralizowanej może paradoksalnie doprowadzić do efektu usunięcia minerałów z ciała. Zatem zamiast wzbogacić nasze nawodnienie, uszczupli je.
Pozdrawiam,
Justyna Siwiela