Czy wynik badania genetycznego może wykluczyć autyzm?

Witam moje dziecko miało robione badania genetyczne bo jest opóźnione w rozwoju ma 2.5 roku jeszcze nic nie mówi,stabilnie nie chodzi ma onanizm i torbiel podpajeczynówki. Wynik wyszedł prawidłowy.Dziecko ma podejrzenie autyzmu lecz nie ma jeszcze diagnozy czekamy na badania.Moje pytanie brzmi czy prawidłowy wynik badania gen. może wykluczyć autyzm?Dodam ze miałam problemy w ciąży ale amniopunkcja wyszła dobra(podejrzenie wady serca) i teraz przez to dziecko ma problemy zdrowotne.Pozdrawiam

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, wykonywane "ogólne" badanie genetyczne nie pozwoli na wykluczenie / potwierdzenie autyzmu. Istnieją badania genetyczne wykonywane wyłącznie pod kątem autyzmu, ale nawet one nie cechują się 100% czułością.