Czy wypłukałam skrzep po usunięciu ósemki?

14 dni temu miałam chirurgicznie usuwaną ósemkę, 7 dni temu miałam zdjęte szwy. Płuczę eludrilem po każdym posiłku i bardzo dbam o higienę, nie ma przykrego zapachu z ust. Wczoraj, po wypłukaniu zębów na brzegu rany dostrzegłam jakąś białą masę, którą usunęłam patyczkiem do uszu. Z tej masy nie wydobywał się żaden zapach. Chwilę później znów z rany wydostał się podobny kawałek białej masy - już większy. Początkowo myślałam, że to może być jedzenie, ale boję się, że to skrzep. Nie odczuwam żadnego bólu. Czy możliwe jest wypłukanie skrzepu 14 dni po ekstrakcji?

Biała masa, o której Pani pisze nie powinna być powodem do niepokoju. Gojąca się po ekstrakcji rana zmienia swój wygląd i może przybierać różne formy w zależności od fazy gojenia – od kształtu po kolor. Jeśli oprócz tej białej masy nie występują dolegliwości bólowe, a higiena jest zachowywana, to tym bardziej nie powinna ona niepokoić. Niemniej można udać się do specjalisty w celu konsultacji. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl