Czy z takimi objawami powinnam niezwłocznie pójść po skierowanie do psychiatry?

Serdecznie witam! Mam bardzo poważny problem. Lekarze podejrzewają u mnie nerwicę, aczkolwiek nie jestem pewna na 100%, czy to faktycznie jest to schorzenie. Ostatnio trafiłam na sor. Miewałam objawy tj, kołatanie serca, wzrost ciśnienia, duszności, bóle w klatce piersiowej, zawroty głowy, wymioty... Miałam zrobione badania krwi które wyszły w porządku. Tarczyca, elektrolity, crp, ob, również ok. Zrobiono mi EKG 3 razy... po podaniu kroplówki z magnezem i potasem, objawy ustąpiły. Niestety co kilka razy w ciągu dnia objawy wracają... lekko nasilone... ciągle odczuwam nieuzasadniony lęk... Dostałam skierowanie do kardiologa, na założenie holtera, niestety wizyta dopiero na maj.... Błagam pomóżcie, co mam robić, do jakiego udać się lekarza? Niezwłocznie pójść po skierowanie do psychiatry?

Witam! Każda Poradnia Zdrowia Psychicznego zatrudnia lekarza psychiatrę i mgr psychologa klinicznego i tam należy skierować swoje kroki. Porobią odpowiednie badania i zaproponują najwłaściwsze postępowanie. Do PZP nie jest wymagane skierowanie. Jeżeli terminy będą zbyt odległe to zawsze można skorzystać z usług prywatnych. Powodzenia. W. Łuczkowski.