Czy zakwas i podpuszczka znaczy to samo?

Witam chcialam zapytac czy chleb na zakwasie to to samo co podpuszczka

Podpuszczka to enzym trawienny, który znajduje się w dużych ilościach w żołądkach cieląt. Stosuje się go głównie w serowarstwie. Istnieje także podpuszczka roślinna znajdująca się w niektórych sokach, tkankach roślin i niektórych grzybach. Zakwas to połączenie wody i mąki najczęściej żytniej, który dojrzewa co najmniej 3 dni. W przemyśle dodaje się do niego żywe kultury bakterii, by proces ukwaszania zachodził szybciej. Wykorzystuje się go do wypieku pieczywa razowego lub tradycyjnego.