Czy zanik miesiączki może być skutkiem anemii?

Mam 19 lat, wcześniej zdarzały mi się niezbyt regularne miesiączki, ale ginekolog przepisał mi tylko tabletki antykoncepcyjne, po stosowaniu których cykl wrócilł do normy na jakieś 4 miesiące... Ostatnio już prawie 3 miesiące nie pojawia się okres, miałam udać się do ginekologa, gdy zaczęło mnie niepokoić więcej problemów ze zdrowiem. Otóż obniżenie temperatury ciała, łamliwość włosów i paznokci, osłabienie, bóle i zawroty głowy, przemęczenie, trudności z koncentracją, duża senność (śpię około 12 godzin dziennie) i cały dzień źle się czuję. Jestem chora na łuszczycę, której objawy się nasilają przez ogólne osłabienie. Przyjmuję tylko leki w postaci płynów i maści do stosowania zewnętrznego. Zaraz gdy dotarło do mnie, że mogę mieć anemię, zaczęło mnie zastanawiać czy może problemy z miesiączką mogą być powiązane z tą chorobą. Chciałabym się tego dowiedzieć przed wizytą u lekarza... Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Odkryto nowe grupy krwi

Ciało człowieka cały czas zaskakuje. Dwie nowe grupy krwi, pokazują jak niewiele jeszcze wiemy na temat naszego organizmu. O tym, co nowe odkrycie niesie za sobą opowiadają dr Michał Sutkowski, lekarz rodzinny oraz Hanna Stolińska-Fiedorowicz, dietetyk.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Zaburzenia miesiączkowania mogą być spowodowane anemią, jak i ogólnym przemęczeniem. Zarówno silny wysiłek fizyczny jak i przeżycia psychiczne skutkują wstrzymaniem miesiączki.
W Pani wieku należy także brać pod uwagę ciążę - prosimy wykonać test ciążowy.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty