Czy zdecydować się na psychoterapię?

Witam. Mam 22 lata, studiuję na kierunku medycznym dziennie, weekendowo pracuję. Przez ostatni rok czuję że nie radzę sobie z nadmiarem pracy, nie mam czasu dla siebie, ciągle jestem zmęczona. Zdarzają mi się częste problemy z bezsennością i migreny. Dodatkowo mam problemy w związku które narastają z dnia na dzień. Chciałabym coś zmienić na lepsze. Nie wiem czy rzucić pracę, udać się do specjalisty a jeśli tak, to jakiego? Zastanawiałam się nad podjęciem terapii dla par jednak nie wiem czy to dobre wyjście i czy nie powinnam zacząć od siebie. Nie chcę żeby obojętność i godzenie się z fatalną sytuacją narastały. Jednocześnie mam wrażenie, że przekroczyłam pewien limit i nie umiem już korzystać z życia ani związku.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt:)

Zacznę od tego, że nie napisała Pani jaki styl życia prowadzi na co dzień?
* Jak jest u Pani z aktywnością fizyczną?
* Jaki styl odżywiania?
* Jak jest z suplementacją?
* Jak jest u Pani z relacjami?
* Czy w tym "zabieganiu" ma Pani przestrzeń do spotkania się z Przyjaciółmi?
* Czy ma Pani taką bliską relację, kiedy to może Pani podzielić się swoimi trudnościami/obawami, czy nawet lękiem?

Dzielenie się swoim przeżywaniem emocjonalnym ma fundamentalne znaczenie dla dobrostanu psychicznego/fizycznego/duchowego.

Zasygnalizowała Pani, że: "... Przez ostatni rok czuję że nie radzę sobie z nadmiarem pracy, nie mam czasu dla siebie, ciągle jestem zmęczona. Zdarzają mi się częste problemy z bezsennością i migreny... "
Za Pani słowami, tutaj dopatruję się Pani źródła zaprezentowanych przez Panią symptomów.

Warto byłoby w indywidualnym procesie terapeutycznym pod okiem Psychologa/Psychoterapeuty zaktualizować swoje wartości i nadać im nowe? znaczenie, które będzie Pani służyć.

Dodatkowo warto skontaktować się z Lekarzem pierwszego kontaktu, celem podstawowych badań kontrolnych.

Gdyby miała Pani życzenie takiej rozmowy, zapraszam serdecznie:)

Z życzeniami dla Pani radości oraz pomyślności w codzienności,

irena.mielnik.madej@gmail.com