Czy żona powinna zrobić jakieś dodatkowe badania?

Dzień dobry, Moja żona jest w ciąży i nieprzerwanie od 3 tygodni boli ją głowa ostatnio bardzo. Wymiotuje również często od rana do wieczora. z wyników badań krwi i moczu lekarz stwierdził zapalenie dróg moczowych i żona dostała Augmentin 1000mg, ale jej stan się nie poprawia całe dnie leży osłabiona w łóżku. Chodzimy na regularne kontrole do ginekologa i wszystko jest w porządku z płodem. To 13 tydzień ciąży, a my jesteśmy od prawie 3 miesięcy w Turcji. Czy powinna zrobić jakieś dodatkowe badania? czy to normalne? Miejscowi lekarze nam mówią, że nie mamy się o co martwić, ale 3 tygodniowy ból głowy i słaba kondycja fizyczna mnie martwią.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, występowanie przewlekłego bólu głowy u kobiet w ciąży jest dość częstym zjawiskiem w tym stanie. Jest to zazwyczaj spowodowane zmianami hormonalnymi, jednak wpływa na to także stres, zmęczenie oraz inne choroby przewlekłe. W związku z tym warto byłoby udać się na wizytę kontrolną do lekarza neurologa. W przypadku, gdy zakażenie układu moczowego nie zostało wyleczone, należy wykonać badanie mikrobiologiczne moczu z antybiogramem, dzięki czemu zostaną dobrane odpowiednie antybiotyki, które będą działały na obecne bakterie.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy-w-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy-w-ciazy-glowne-przyczyny-jak-sobie-z-nimi-radzic-bol-glowy-omdlenia

https://portal.abczdrowie.pl/sposob-na-bol-glowy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.