Czym jest podwójny mechanizm różnicowania?

Czym jest podwójny mechanizm różnicowania jeśli chodzi o emocje?

Witam,
chciałabym,by napisała Pani o kontekście,w jakim pytanie to jest zawarte.Może chodzić zarówno o fakt różnicowania/inedntyfikowania/ emocji pojawiających się u podmiotu,który je odczuwa i równoczesne różnicowanie ich w osobie ,z którą jesteśmy wówczas w relacji.A wszystko po to,,by spowodować możliwość niekonfliktowego podtrzymania tego kontaktu.To rozumienie przyszło mi obecnie do głowy,bo dotyczy problematyki "dostrojenia emocjonalnego "w związku matki i dziecka, a następnie kolejnych ważnycvh związków róznicowanych na tej samej "matrycy pierwotnej".
Gdy sprecyzuje {Pani problem,będe w stanie wyjasnić więcej.
Pozdrawiam.