Depresja i uzależnienie od narkotyków

Moja ciocia poprosiła mnie aby odwiedzić w wiezieniu moją dalszą kuzynkę, która siedzi za pobicie. Jest ona uzależniona od narkotyków, jest teraz na terapii. Ona 1,5 roku leczy sie na depresję. Czy powinnam pójść z ciocia do więźienia, prosiła mnie ona w liście o kontakt i wyszło tak ze ciocia mnie o to prosi. Czy powinnam jakoś im pomóc, czy odwiedzić raz i urwać kontakt. Czy może przeczytać jakąś książkę albo moja ciocia powinna. Jak się zachować aby nie zaszkodzić a pomóc.

Chorych należy odwiedzać. Natomiast uruchomienie jakiejkolwiek pomocy na tym etapie nie jest specjalnie możliwe. Kuzynka przede wszystkim sama musi chcieć się leczyć.

Witam,
ja bym zalecała postępowanie zgodne ze swoją intuicją. Rozumiem, że chodzi o zwykłe odwiedziny, okazanie wsparcia, zrozumienia. Proszę się nie obawiać, że Pani zaszkodzi a pomóc może Pani po prostu przez odwiedzenie kuzynki, wysłuchanie. Pozdrawiam.