Depresja spowodowana popełnionym błędem

Witam, mam depresje z powodu popełnionego błędu, jak poradzić sobie kiedy człowiek sam sobie szkodzi chociaż wcześniej wydawalo mu się ze decyzja jest dobra. Umysł nie chce przyjąć rzadnego wytłumaczenia. Czasem jest naprawdę ciężko, trwa to już 3 mce.

Mgr Adam Horak Psycholog

Szanowna Pani. Depresja jest zaburzeniem samoistnym, spowodowanym obniżonym poziomem substancji zwanej serotoniną. Podstawowym objawem depresji jest obniżony nastrój, który skłania do negatywnej oceny siebie i swojego postępowania. Niewiele decyzji jest wyłącznie słusznych tak jak i wyłącznie niesłusznych. Przy dokonywaniu większości życiowych rozstrzygnięć decyduje wiara w to, co się robi. Sama wiara jest jednak nieracjonalna. Zawsze możne Pani zawrócić z błędnej ścieżki, jeśli Pani tego szczerze pragnie. Nie ma ludzi idealnych - bez wyjątku. Kilka miesięcy to naprawdę niewiele, żeby wszystko zrozumieć i zaakceptować.

Lek. Alina Nowicka

Witam Panią,
nie napisała Pani czy podjęła leczenie, czy była Pani u lekarza, Psychologa,
Pani umysł potrzebuje pomocy - warto skorzystać z pomocy specjalisty, to co wydaje się Pani teraz niemożliwe z pomocą Psychologa , Psychiatry jest realne
Pozdrawiam

Szanowna Pani,

jeżeli nastrój jest obniżony ale umożliwia Pani podstawowe przynajmniej funkcjonowanie (utrzymywanie higieny osobistej, dbanie o swoje zdrowie i życie, pracę/szkołę itp.) wówczas wystarczą spotkania z psychologiem. Gorąco polecam pracę nad myślami w ramach Racjonalnej Terapii Zachowania. Jeśli to nie pomoże lub czuje Pani, że przestaje funkcjonować prawidłowo (zaniedbuje Pani swoje zdrowie, zachowuje się wobec siebie agresywnie lub porzuca Pani codzienne obowiązki), wówczas radziłabym także konsultację u psychiatry.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org