Depresja spowodowana samotnością u 20-latka

Nie da się tego streścić ale spróbuję. Mam 20lat. Nie byłem jeszcze w poważnym związku. Od pół roku myślę, że nie mogę być bez tego szczęśliwy.Poznałem kogoś przez internet.Jest młoda, nie dojrzała nie wie czego chce.Nie widzieliśmy się ale podjąłem taką decyzję, pojadę tam.Będzie jeszcze gorzej bo myślałem, że w końcu znalazłem kogoś i mogę być szczęśliwy.Na dodatek mam poprawę matury z matematyki, na którą nie jestem w stanie się skupić przez ten problem od pół roku,bez niego było by ciężko.

Witam. Sam Pan widzi, że problem jest złożony i nie da się go opowiedzieć przez Internet. nie da się go też dobrze przez Internet zrozumieć. Dlatego sugeruję, aby wybrał się Pan na konsultację do psychoterapeuty - czasem warto poświęcić więcej czasu na rozmowę, wtedy ma się szansę dojść do jakiś konstruktywnych wniosków. Pozdrawiam.

Wydaje mi się, że Pana problem warty jest omówienia i przepracowania podczas konsultacji psychologicznej ze specjalistą. Proponuję poszukać psychologa poznawczo-behawioralnego, gdyż wydaje mi się, iż Pana trudność wynika ze sposobów myślenia o sobie i świecie (sam Pan stwierdza, że "myśli, iż bez związku nie może być szczęśliwy" - to zdanie wyraźnie pokazuje, że problem jest natury poznawczej i zmiana przekonań pozwoli Panu uzyskać większy spokój, koncentrację itd.). Proszę pomyśleć również o rzeczach, które Pana satysfakcjonuja, cieszą, które Pan lubi - dzięki nim nie będzie się Pan skupiał jedynie na poszukiwaniu związku i dyskomfortem z tym związanym, ale też ba innych sferach swojego życia o których - najwyraźniej Pan zapomina. Powodzenia!